Дома Фудбал Англија Стерлинг потпиша и стана најплатениот Англичанец!

Стерлинг потпиша и стана најплатениот Англичанец!

0

Сагата околу иднината на Рахим Стерлинг заврши. Англискиот репрезентативец денес стави потпис на нов договор со Манчестер Сити.

После долгомесечни преговори двете страни конечно најдоа заеднички јазик, па Стерлинг денес стави потпис на нов договор со кој се обврза на верност кон „граѓаните“ до 2023 година.

Со новиот договор Стерлинг стана најплатениот Англичанец и неделно на „Етихад“ ќе заработува 300.000 фунти.

Повеќе плата од него во целата Премиер лигата ќе добиваат само Санчез во Манчестер Јунајтед и Месут Озил во Арсенал.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…