Дома Фудбал Лига на шампиони Стерлинг брзо го „поништи“ голот на Мбапе! 🎥

Стерлинг брзо го „поништи“ голот на Мбапе! 🎥

Манчестер Сити сепак успеа да се врати и да изедначи преку Рахим Стерлинг.

Тимот на Пеп Гвардиола доминираше во првото полувреме, меѓутоа на старотот на второт Мбапе донесе предност за ПСЖ. Сепак во 63. минута Стерлинг се најде на вистинското место и го изедначи резултатот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Конте ја потврди лошата ситуација: Имаме 11 достапни играчи

Aнтонио Конте потврди дека поради коронавирусот ситуацијата во соблекувалната на Тотенхем …