Дома Видео Стартниот состав на Јужна Кореја е хит – слушнете како го прочита италијански коментатор 🎥

Стартниот состав на Јужна Кореја е хит – слушнете како го прочита италијански коментатор 🎥

Почетниот состав на Јужна Кореја е вистински хит затоа што целата одбрана, па и голманот се презива Ким.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Секако дека Корејците се проблем за спортските коментатори во нивните преноси, а еден италијански на националната италијанска телевизија „РАИ“ на урнебесен начин го прочита стартниот состав на оваа репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Мексиканците трагичари, Аргентина и Полска во осминафинале🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …