Дома Видео Српски навивачи направија шоу во Мајами во поради Јокиќ 🎥

Српски навивачи направија шоу во Мајами во поради Јокиќ 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Кошаркарите на Денвер направија „брејк“ во Мајами и со победата од 109:94 поведоа во големото финале од НБА лигата.

Најзаслужен за триумфот од Коларода беше Никола Јокиќ кој натпреварот го заврши со 32 поени, 21 скок и 10 асистенции. Српскиот центар одигра историски натпревар запишувајќи нов трипл-дабл.

Никогаш во историјата на плеј-офот во НБА не се случило еден кошаркар да има најмалку 30 поени, 20 скокови и 10 асистенции. Трипл-дабл додаде и Џамал Мареј со 34 поени, 10 скока и 10 асистенции.

По натпреварот беше забележана и интересна сцена на српски навивачи пред арената.

„Чив коњ јаваш Николаааа?!“, се пееше пред арената во Флорида.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Oсимен е лут и на соиграчите во Наполи: Помина покрај нив и одби да се поздрави 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ситуацијата помеѓу Ви…