Дома Останати Тенис Србинот Троицки изгуби меч откако водеше со 6:0, 5:1 и 40:15!

Србинот Троицки изгуби меч откако водеше со 6:0, 5:1 и 40:15!

0

Српскиот тенисер Виктор Троицки на неверојатен начин изгуби меч во квалификациите за Челенџ турнирот во Хелиброн.

Троицки против Унгарецот Атила Балаж водеше со 6:1, 5:1 и 40:15, пропушти четири меч топки и потоа после еден голем и чудесен пресврт изгуби.

Сепак, 259-тиот тенисер на АТП листата немаше премногу причини за тагување со оглед на тоа дека го продолжи својот настап како „среќен губитник“, а освен тоа во првото коло беше слободен бидејќи во ждребот влезе место осмиот носител, Максимилијан Метенер кој се откажа поради повреда на коленото.

33 годишниот Троицки во кариерата освои три титули, а најдобриот пласман му беше 12-тото место во јуни 2011 година.

 

Advertisements
    Прочитајте поврзани статии
    Load More In Тенис

    Проверете

    Магија, уметност…Федерер како да не е од оваа планета – погледнете го овој прием топчето! (ВИДЕО)

    Роџер Федерер за многумина е најдобар тенисер на сите времиња. Тешко дека ќе се појави нек…