Дома Топ вести Срамна сцена во Ла Лига: Навивач стави прст во задникот на фудбалер на Севиља

Срамна сцена во Ла Лига: Навивач стави прст во задникот на фудбалер на Севиља

На вчерашниот натпревар од Ла Лига помеѓу Рајо Ваљекано и Севиља беше видена една необична сцена во која еден локален навивач се истакна со грд потег.

Во моментите додека фудбалерот на Севиља, Лукас Окампос се подготвуваше да изведе аут, еден од фановите во првите редови од некоја причина го стави прстот во задникот на Аргентинецот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Фудбалерот се сврте и го погледна навивачот, додека оние кои беа во друштво на навивачот се смееја на невкусната шега. За потегот бил известен и делегатот на натпреварот, па многу веројатно против Рајо ќе се отвори дисциплинска постапка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона почна преговори со Флик

Тренерот на Баерн Минхен, Ханзи Флик е голем фаворит за кормилото на Барселона, пренесуваа…