Дома Останати СП во „Кантер Страјк ГО“: Победа и пораз за Македонија, против Данска „бркаме“ пласман во следната фаза

СП во „Кантер Страјк ГО“: Победа и пораз за Македонија, против Данска „бркаме“ пласман во следната фаза

0

Македонија оваа година учествува на Светското првенство во „Кантер Страјк ГО“ (CounterStrike Global Offensivе).

Светското првенство се одржува во Тајван, а Македонија е сместена во групата Б заедно со Намбија Израел и Данска.

Денес ги одигравме и првите два натпревари. Тимотн а „Вилај Еспорт“ кој ја претставува нашата земја прво ја победи Намбија, а потоа претрпе и пораз од Израел. Израел не победи со 16:09.

После ваквиот учинок во првите два натпревари, вечерва во натпреварот против Данска ќе „бркаме“ победа за пласман во следната фаза.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Среќа „левел милион“ – снукер удар кој успева еднаш на сто години (видео)

На дуелот меѓу Лианг Венбо и Жао Џинтонг, на отворениот снукер шампионат на Кина, се случи…