Дома Останати СП во „Кантер Страјк ГО“: Победа и пораз за Македонија, против Данска „бркаме“ пласман во следната фаза

СП во „Кантер Страјк ГО“: Победа и пораз за Македонија, против Данска „бркаме“ пласман во следната фаза

0

Македонија оваа година учествува на Светското првенство во „Кантер Страјк ГО“ (CounterStrike Global Offensivе).

Светското првенство се одржува во Тајван, а Македонија е сместена во групата Б заедно со Намбија Израел и Данска.

Денес ги одигравме и првите два натпревари. Тимотн а „Вилај Еспорт“ кој ја претставува нашата земја прво ја победи Намбија, а потоа претрпе и пораз од Израел. Израел не победи со 16:09.

После ваквиот учинок во првите два натпревари, вечерва во натпреварот против Данска ќе „бркаме“ победа за пласман во следната фаза.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Американски ММА борец од само едно кроше се здоби со осум фрактури (видео)

Американскиот ММА борец и бивш член на UFC, Сејџ Норткат, ќе се обиде што поскоро да го за…