Дома Фудбал Останато Специјален подарок од Ал Наср за Роналдо: Часовник вреден 800.000 евра 📸

Специјален подарок од Ал Наср за Роналдо: Часовник вреден 800.000 евра 📸


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Кристијано Роналдо пред Нова година потпиша за Ал Наср од Саудиска Арабија и ќе заработи околу 500 милиони евра ако го одработи договорот до крај.

Португалската ѕвезда, освен милионите, доби и посебен подарок, односно часовник вреден 800.000 евра.

Часовникот беше специјално направен за Роналдо од бело злато, скапоцени и полускапоцени камења и нараквица од кожа од алигатор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …