Дома Видео Спектакуларен гол со „проектил“ од 25 метри 🎥

Спектакуларен гол со „проектил“ од 25 метри 🎥

Бенфика и Брага одиграа возбудлив натпревар во Купот на Португалија, а во натпреварот видовме дури пет постигнати гола, но посебно атрактивен беше голот од далечина на Родриго Залазар.

Залазар постигна гол кој сигурно ќе се врти на највните ТВ шпици и токму поради овој гол натпреварот од Купот на Португалија доби поголемо внимание.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


По неговиот „проектил“ од околу 25 метри голманот едноставно не можеше ништо да направи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит видео: Погледнете каде заврши овој навивач со својот автомобил

Крузеиро го победи Ботафого со 3:2 во првото коло од бразилскиот шампионат. Иако во возбуд…