Дома Видео Спектакуларен гол во американската МЛС лига 🎥

Спектакуларен гол во американската МЛС лига 🎥

Во 15. коло од МЛС лигата Сител Сондерс славеше против Остон со минимални 0:1.

Натпреварот беше тврд, а се одлучи со спектакуларниот гол на Раул Рудиаз. Рудиаз постигна фантастичен погодок, сличен на оној на Патрик Шик кој беше избран за најдобар на Европското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Во Босна се постигна спеткакуларен гол 🎥

Фудбалерот на босанскиот нисколигаш Младост од Суха, Хасан Ибриќ постигна ретко виден гол.…