Дома Македонски спорт Со пораз од Италија одбојкарите го завршија настапот на Медитеранските игри

Со пораз од Италија одбојкарите го завршија настапот на Медитеранските игри

Машката одбојкарска репрезентација настапот на Медитеранските игри во Алжир го заврши со пораз Италија.

Одбојкарите по поразот од Египет во 2. коло денес беа поразени и од фаворизираната Италија со 3:0 во сетови (25:19, 25:16, 25:23).

Италијанците првите два сета ги добија без многу мака, единствено во третиот сет македонските одбојкари пружија нешто посилен отпор. Во голем дел од овој сет имавме и водство, спека во финишот фаворитот знаеше како да го искористи нашиот пад во играта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

И селекторот Милевски притиска за трансфер на Муслиу!

Еден од најважните во македонската фудбалска репрезентација, Висар Муслиу ова лето би може…