Дома Фудбал Останато Со пета меѓу нозе: Роналдо го понижи Солер 🎥

Со пета меѓу нозе: Роналдо го понижи Солер 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Вчера беше одигран натпреварот помеѓу „Ол-Стар“ тимот од фудбалери на Ал Наср и Ал Хилал против ПСЖ.

Натпреварот привлекуваше посебно внимание затоа што ова беше прв натпревар на Роналдо во Саудиска Арабија и тоа токму против неговиот долгогодишен најголем ривал, Меси.

Роналдо одигра одличен натпревар, постигна два гола и беше прогласен за играч на мечот. Во еден момент имаше и „потег за публика“ кога со пета ја протна топката низ нозете на Солер.

НАЈАВАТА ЗА БИТКАТА НА РОНАЛДО И МЕСИ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Почина таткото на Маркос Алонсо

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Почина поранешниот ф…