Дома Фудбал Лига на шампиони Сон зборуваше за пораките кои му ги испраќал на Гомеш (ВИДЕО)

Сон зборуваше за пораките кои му ги испраќал на Гомеш (ВИДЕО)

Фудбалерите на Црвена Звезда изгубија од Тотенхем со 4:0, а после натпреварот Сон Хеунг Мин зборуваше за ситуацијата во која се повреди Андре Гомеш.

Сон ја надминал психолошката бариера и играше против Звезда, успеа и да постигне два гола во победата од 0:4.

„Многу сум среќен поради трите бода, беше тешко да се игра“, започна Сон, па зборуваше за повредата на Гомеш.

„Се обидов да му пишам, беа овие тешки денови за мене. Му се јавив, разговаравме и тој ми одговори дека сето ова е дел од играта. Многу, многу ми е жал. Фудбалот е таков спорт, се случуваат и вакви работи…Тажно е кога ќе се случи ваква ситуација, затоа ми беше тешко овие некоку дена. Му напишав дека многу ми е жал и дека ми е криво поради него, неговото семејство и соиграчите“, изјави Сон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

„Бомба“ од Автокоманда: Хорват го засили Металург

Големо засилување за Металург, легендарниот хрватски репрезентативец и капитен на Загреб, …