Дома Трансфер зона Солскјер направи список од пет Британци

Солскјер направи список од пет Британци

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунер Солскјер ќе продолжи со својот план да носи британски играчи на „Олд Трафорд“.

Солскјер ова лето ги донесе Мегваер, Џејмс и Ван Бисака, а сега состави список од уште петмина домашни фудбалери.

Прва мета е Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд, ова лето „милионерите“ не сакаа да го продадат англискиот репрезентативец. Покрај него на списокот се наоѓаат и Џејмс Медисон, кој би можел да биде замена за Немања Матиќ.

Познат е интересот од поодамна на „црвените ѓаволи“ за играчот на Њукасл, Шон Лонгстаф, а на листата е уште и напаѓачот на Борнмут, Калум Вилсон.

На крајот дефанзивецот на Стоук, Нејтан Колинс би можел да биде замена за Маркос Рохо кој е на излезна врата од „Олд Трафорд“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Солскјер плаќа богатство за младата ѕвезда од Бундеслигата

Младата ѕвезда на Баер Леверкузен, Каи Хаверц веќе го привлече вниманието на многу европск…