Дома Топ вести Солскјер го нуди Погба за да го добие Де Лихт

Солскјер го нуди Погба за да го добие Де Лихт

Пол Погба најверојатно ја игра последната сезона во Манчестер Јунајтед и се погласни се шпекулациите дека може да се врати во Јувентус на лето.

Погба и минатото лето беше на излезна врата, а сега „црвените ѓаволи“ нема да му стојат на патот и се спремни да го пуштат.

Полседните информации од Островот се дека Солскјер сака да ја искористи ситуацијата и да го донесе еден од најдобрите млади дефанзивци во Европа.

Имено, Манчестер Јунајтед е спремен да го испрати Погба во Торино и за возврат да го добие Матијас де Лихт.

Двајцата фудбалери имаат ист менаџер, Мино Раиола, но тешко е да се поверува сека „бјанконерите“ ќе се откажат од младиот дефанзивец за кого пред една година платија 75 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ново засилување на Вардар ќе биде хрватски среден бек?

Во Вардар се крои тимот за наредната сезона, а изгледа најновото име би требало да биде Хр…