Дома Фудбал Лига на шампиони Солкјер има ужасна статистика во Лигата на шампиони

Солкјер има ужасна статистика во Лигата на шампиони

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунер Солкјер може да стане жртва на слабите резултати на тимот во Лигата на шампиони, прогнозираат медиумите на Островот.

Вчера „црвените ѓаволи“ доживеаа шокантен пораз против Јанг Бојс во ЛШ, иако имаа предност. Играта на Јунајтед во второто полувреме беше лоша и денес „црвените ѓаволи“ се мета на критики.

Загрижувачки за Солскјер е што ваквите резултати во ЛШ се претвараат во традиција. Ова е седми пораз на Јунајтед во елитниот турнир на 11 меча на кои на кормилото седел Солскјер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Милан во моментов е посилен од Јувентус

Легендата на Јувентус, Клаудио Маркизио го коментираше престојното дерби помеѓу Јувентус и…