Дома Останати Кошарка Соиграч на Јокиќ со урнебесна изјава: Тој е уникатен, пиел по шест пива дневно

Соиграч на Јокиќ со урнебесна изјава: Тој е уникатен, пиел по шест пива дневно

Никола Јокиќ и оваа сезона игра одлично за актуелниот шампион во НБА лигата, а сега со интересна изјава во јавноста излезе неговиот соиграч Мајкл Портер Јуниор.

Имено, за Јокиќ веќе е добро познато дека сака да ужива, а одморот од напорната сезона знаеше како да го искористи.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Според изјавата на Портер Јуниор, Јокиќ во текот на неговиот летен одмор пиел по најмалку шест пива дневно, а очигледно тоа не влијае на неговиот перформанс на теренот.

„Тој е уникатен. Кога ќе го гледате, тој е најдобриот играч што сум го видел. Како е можно после МВП година да станеш подобар? И минатата сезона беше подобар, а ние освоивме прстен. Зборував со него и ми кажа дека пиел по шест пива дневно во Србија. Најверојатно, не допирајте ја ни топката“, додаде Портер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Леброн против Јокиќ може да испише нова историја во НБА

Eден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Леброн Џејмс од претходно е најдобриот стрел…