Дома Фудбал Соиграчот на Димитриевски: Можев да останам во Реал, но не сакав и излегов како победник

Соиграчот на Димитриевски: Можев да останам во Реал, но не сакав и излегов како победник

0
de tomas

Шпанецот засега го обележа 19-тото коло во Примера.

Раул Де Томас е име за кое би требало многу да се пишува во иднина. Во овој момент тој настапува во Рајо Ваљекано како позајмен играч од Реал Мадрид.

Детето на „кралевите“ со хет-трик го обележа вчерашниот натпревар против Селта Виго.

После овој натпревар тој доби прашање зошто не останал во Мадрид минатото лето кога имал понуда од Лопетеги.

„Не мислам на моето враќање во Реал, тоа е целата вистина. Можев да останам, тоа веќе го кажав еднаш. Лопетеги сакаше да останам, но јас не сакав и излегов како победни. Не сакам да седам на клупа, сакам да се натпреварувам и да играм, тоа ме прави подобар“, изјави Де Томас.

Ќе потсетиме, Де Томас во Рајо е соиграч на македонскиот голман Столе Димитриевски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…