Дома Останати Снимка од ватерполистот кој скокна во морето поради нападот на сплитските хулигани (ВИДЕО)

Снимка од ватерполистот кој скокна во морето поради нападот на сплитските хулигани (ВИДЕО)

0

Хрватските медиуми попладнево пишуваат за голем инцидент во Сплит пред вечерашниот натпревар помеѓу Морнар и Црвена Звезда во Регионалната лига.

Според информациите на хрватски „24часа“, четворциа ватерполисти на Звезда биле нападнати од сплитски хулигани на кои им пречеле обележјата на Звезда.

Споменатиот извор наведува дека тројца ватерполисти успеале да побегнат, додека четвртиот добил неколку удари и спасот го побарал со скок во море.

Сега се појави и снимка од ватерполистот кој скокна во морето.


Следете го Sportski.mk и на


 

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Видео: Оклахома до прва победа, Бостон на чекор до полуфинале

Фаворитите во Источната конференција ја вратија предноста воплејоф сериите откако славеа к…