Дома Македонски спорт Снешкото „навивач“ на Македонија стана познат низ целиот Балкан! (ФОТО)

Снешкото „навивач“ на Македонија стана познат низ целиот Балкан! (ФОТО)

0

Репрезентацијата на Македонија денес славеше победа на Светското првенство во Данска и Германија.

Македонија славеше победа против селекцијата на Јапонија со резултат 29:38.

Пред почетокот на овој натпревар се појави една фотографија која набрзо стана хит во целиот Балкан.

Имено, македонски фанови направиле снешко со боите на Македонија, а покрај истиот беше и 11 месечната Емилија.

Оваа фотографија беше објавена на веројатно најпознатиот балкански сајт специјализиран за ракомет „Ballkan-Handball“.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Од Стојаково до Кина со Рено 4: Поминаа 11.000 километри и го развеаа македонското знаме на кинескиот ѕид! (ФОТО)

Maкедонците Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев направија еден навистина интересен спортски подвиг…