Дома Фудбал Лига на шампиони Снегот ги изненади сите пред вечерашното супердерби во Манчестер 📸

Снегот ги изненади сите пред вечерашното супердерби во Манчестер 📸

Иако сме мај снегот ги изненади сите пред стартот на реваншот во Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Сити и ПСЖ.

Снежна бура го зафати Манчесер па двата гиганти на температура од пет степени играат повеќе како во зимски услови. Ќе потсетиме во овој дуел „граѓаните“ ќе чуваат предност од 2:1 стекната на првиот меч во Париз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…