Дома Фудбал Останато Словенците го потсетија Облак посебно да внимава на Елмас 🎥

Словенците го потсетија Облак посебно да внимава на Елмас 🎥

Утре од 18:00 часот на Арената „Тодор Проески“ Македонија ќе игра тест натпревар пред Европското првенство против Словенија. Дуелот со Словенија е прв од двете контролки, вториот го играме со Казахастан три дена подоцна.

Словенечкиот „Сиол“ пред овој натпревар го потсети Јан Облак на Елиф Елмас. Македонија со Словенија играше во квалификациите пред две години, а тогаш Елмас ги постигна двата гола во победата од 2:1.

„Јан Облак уште се сеќава како младиот Македонец го стави лошо расположение“, пишува медиумот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…