Дома Фудбал Останато Сликичка од „Панини“ на Марадона продадена за половина милион долари

Сликичка од „Панини“ на Марадона продадена за половина милион долари

Само што почна лудилото „Панини“ кај нас од светот пристигнува информација за продадена сликичка за вртоглава сума.

Имено, сликичка од „Панини“ од Диего Армандо Марадона е продадена за 555.000 долари, ниту една сликичка претходно не достигнала ваква цена.

Во прашање е сликичка од 1979 година во албумот на „Панини“ од Калчо-лигата. Тогаш Марадона не играше во Италија, дојде подоцна во Наполи од Барселона. Неговиот лик во албумот бил како 11 фудбалски ѕвезди кои не играле во Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…