Дома Останати Ракомет Скубе го избрал новиот клуб!

Скубе го избрал новиот клуб!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Сташ Скубе на жалост на навивачите на Вардар вчера објави дека на крајот на оваа сезона ќе го напушти Вардар.

Словенецот не го откри името на новиот клуб, најавувајќи дека тоа ќе го соопшти идната недела. Меѓутоа денес во словенечките медиуми може да се прочита дека Скубе оди во шампионот на Белорусија, Мешков Брест.

Повикувајќи се сигурни извори тие се убедени дека Мешков ќе биде новиот клуб на Скубе, а најавуваат и дека ќе потпише договор на две години.

Заминувањето на Скубе секако е уште еден тежок удар за Вардар затоа што неговото отсуство тешко ќе биде надополнето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Се појави снимка: Таткото на Меси на состанок со Лапорта! 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако Жоан Лапорта н…