Дома Видео СКАНДАЛ: Претседателот на Сион физички нападна коментатор (Видео)

СКАНДАЛ: Претседателот на Сион физички нападна коментатор (Видео)

Претседателот на фудбалскиот клуб Сион, Кристијан Константин физички го нападнал телевизискиот коментатор после натпреварот на неговиот клуб и Лугано.

Во вчерашната победа на Лугано од 2:1, Константин физички го нападнал коментаторот Ролф Фрингер непосредно пред завршувањето на натпреварот. На снимката може да се види и како Константин го удира Фрингер кој веќе беше на земја. Погледнете…


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит во регионот: Одиграа како што им одговара, а реакцијата на голманот е – урнебесна! 🎥

Фудбалерите на Зета и Будва одиграа 3:3 во рамките од баражот за пополнување на Втората ли…