Дома Останати Кошарка Скандал во САД: Уапсен НБА кошаркар – ја претепал девојката!

Скандал во САД: Уапсен НБА кошаркар – ја претепал девојката!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


НБА кошаркрот од редовите на Хјустон, Кевин Портер Џуниор доцна синоќа бил уапсен во Њујорк под сомнеж дека физички нападнал жена.

Полицијата била повикана на интервенција во „Милениум Хилтон Плаза“ наутро во 6:45 часот. При доаѓањето на местото била пронајдена жена со рана на десната страна на лицето.

„Првичните информации од истрагата потврдија дека напаѓачот ја удрил неколку пати во телото, а потоа ги ставил рацете на нејзиниот врат“, стои во полицискиот извештај.

Жената била пренесена во болница, а медиумите шпекулираат и дека заработила скршеница на една коска.

„Во процес сме на собирање на информации за Кевин Портер. Засега не би можеле да дадеме повеќе информации“, објавија од Хјустон.

Кариерата Портер ја започна во Кливленд во 2019 година, таму помина две сезони, потоа во 2021 годијде во Хјустон. Неговата девојка исто така игра кошарка, а во овој момент е без клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Maкедонија ја доби првата судијка со знакот на ФИБА

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Во „класата 2023“ на судискиот депар…