Дома Видео Скандал: Бил позитивен на коронавирус и одлучил да игра

Скандал: Бил позитивен на коронавирус и одлучил да игра

Голем скандал направил голманот на бразилскиот тим Сантош, Џон.

Овој 24-годишен чувар на мрежата на бразилскиот великан бил позитивен на тестот за коронавирус пред натпреварот од полуфиналето на Копа Либертадорес против Бока Јуниорс.

Меѓутоа, тој одлучил да брани. Ја зачува мрежата на својот тим, но сега се откри дека бил позитивен и така ја загрозил целата екипа.

Џон со тоа направи голем скандал и може да добие жестока казна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…