Дома Видео Скандалозен гол: Дефанзивецот скокна и се тргна за топката да заврши во мрежата 🎥

Скандалозен гол: Дефанзивецот скокна и се тргна за топката да заврши во мрежата 🎥

Tимот на Дечиќ кој е лидер во црногорското првенство победи против последнопласираната Младост од Долна Горица со 3:0, а голот кој го постигнаа гостите е вирален.

Гостите поведоа пред крајот на продолжението од првото полувреме со голот на Бојан Матиќ од десетина метри одалеченост. Но, топката во таа ситуација заврши во мрежата благодарение на дефанзивецот Звонко Цекилиќ кој буквално скокна и се тргна од патот.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Ваквиот негов потег фрли огромен сомнеж за нелегални активности и веројатно ќе биде отворена истрага.

„Јао…Ја прескокна Цеклиќ топката и таа помина под него и заврши во голот. Стрелец Матиќ. Еве погледнете како Цеклиќ ги тргна нозете. За што овде се работи? Зошто? Еве погледнете. Неверојатно…и очекувано“, коментираше коментаторот во преносот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Уште ова го немавме видено: Свиња прекина фудбалски натпревар 🎥

Во рамките на 14. коло од Општинската лига Јасеница во Србија се одигра натпревар кој прив…