Дома Трансфер зона Сити спремен да го продаде Де Брујне, му бара замена

Сити спремен да го продаде Де Брујне, му бара замена

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред.

Де Брујне влезе во последната година од догогорот, па Сити е спремен да го продаде и смета дека сега е вистински момент.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Најголема желба за негов наследник е ѕвездата на Њукасл, Бруно Гимараеш.

Голем интерес за неговите услуги покажуваат неколку европски гиганти, а најсериозен е интересот на Манчестер Сити.

Бразилецот неодамна го продолжи договорот со „чавките“, но во него има откупна клаузула, а Сити веќе стапил во контакт со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мендеш му носи големо засилување на Арсенал во нападот?

Виктор Ѓекереш е еден од фудбалерите кои привлекуваат внимание на поголемите европски клуб…