Дома Видео Сите го паметат промашениот пенал на Игуаин, но никој не го забележа разговорот помеѓу Роналдо и Шчесни

Сите го паметат промашениот пенал на Игуаин, но никој не го забележа разговорот помеѓу Роналдо и Шчесни

0

Фудбалерите на Јувентус пред два дена го поразија Милан со 2:0 на Сан Сиро во рамките на 12. коло од италијанската Серија А.

Натпреварот ќе остане запаметен по неколку детали, а промашениот пенал на Игуаин, погодокот на Роналдо или црвениот картон на Игуаин се само некои од нив.

Се уште е свежо сеќавањето на навивачите на Милан за промашениот пенал на Игуаин на резултат 0:1, па секако ќе им биде занимливо да видат како полскиот чувар на мрежата Шчесни успеа да го одбрани пеналот.

Иако најголемите заслуги за одбраната одат на него, треба да се забележи и помошта од неговиот соиграч Роналдо, кој пред пеналот нешто му сугерираше на увото.


Следете го Sportski.mk и на


Нормално, се претпоставува дека Роналдо му порачал на голманот на која страна да тргне, а Португалецот тоа го знае поради тоа што своевремено ја делеше соблекувалната во Реал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Де Лаурентис: Каков успех е тој ако позајмиш 200 милиони евра да купиш еден играч?

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се обиде да се сочуствува со разочараните на…