Дома Трансфер зона Синот на Покетино потпиша договор со Тотенхем!

Синот на Покетино потпиша договор со Тотенхем!

0

Синот на Маурисио Покетино, Маурицио денес стави потпис на првиот професионален договор со тимот на Тотенхем.

Денес Тотенхем официјално ја потврди веста и објави слика со својот менаџер и неговиот син од моментот на потпишувањето на договорот.

18-годишниот Покетино е дел од Тотенхем од 2015 година, кога пристигна и неговиот татко, а игра на десната крилна позиција.

Минатата сезона тој одигра 21 меч за младинците на кои постигна 4 гола, но се очекува во новата сезона да игра за вториот тим на Тотенхем.

Должината на договорот и финансиските детали не се познати.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Фелипе Кутињо пристигна во Минхен!

Баерн Минхен многу брзо ќе добие големо засилување, откако Фелипе Кутињо денеска пристигна…