Дома Македонски спорт Мак фудбал Силекс преку Струга во финале на Купот

Силекс преку Струга во финале на Купот

Фудбалерите на Силекс се пласираа во финалето на Купот на Македонија, откако против Струга Трим Њум со 0:1.

Откако првиот меч заврши без голови, одлуката падна во Струга, каде домаќинот не успеа да дојде до историски успех.

Натпреварот беше со многу тензии, а домаќините имаа неколку шанси да дојдат во водство, но не ги искористија.

Потоа на Силекс му беше поништен гол поради офсајд позиција, но впечатокот е дека голот беше регуларн.

Клучниот момент се случи во 81-та минута кога Каракамишев најдобро се снајде во казнетиот простор и погоди за 0:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…