Дома Фудбал Лига на шампиони Се спремно за реванш: Сити – ПСЖ официјални состави!

Се спремно за реванш: Сити – ПСЖ официјални состави!

Вечерва се игра реванш натпреварот од полуфиналето помеѓу Манчестер Сити и ПСЖ.

Реваншот се игра во Манчестер откако во првиот дуел Сити со пресврт дојде до победата. Сега се објавени и почетните состави, иако во ПСЖ се надеваа сепак Килијан Мбапе не стартува од првата минута.

МАНЧЕСТЕР СИТИ: Eдерсон, Вокер, Дијаз, Стоунс, Зинчеко, Фернандињо, Гундоган, Бернардо, Марез, Фоден, Де Брујн

ПСЖ: Навас; Маркињос, Флоренци, Кимпембе, Диало; Паредес, Херера; Ди Марија, Верати, Нејмар; Икарди

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…