Дома Топ вести Се спрема ли голем трансфер? Таткото на гол-сензацијата Халанд го посети Манчестер Јунајтед

Се спрема ли голем трансфер? Таткото на гол-сензацијата Халанд го посети Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед е прв фаворит за обезбедување на потписот на Ерлинг Халанд од редовите на Ред Бул Салцбург.

„Дагбладет“ пишува дека Солскјер планира да ги искористи личните познавања со младиот фудбалер за да го убеди да се пресели на „Олд Трафорд“.

Инаку, Оле Гунар Солскјер му го пружи чувството на Халанд да дебитира како сениор во дресот на Молде, а сега сака да го донесе на „Олд Трафорд“.

Дека трансферот се „крчка“ потврдува информацијата дека таткото на Халанд, Алф Инге Халанд ја посетил базата на Манчестер Јунајтед. Тој е поранешен фудбалер на Лидс и бил во посета на „Карингтон“ да се запознае со условите.

19-годишниот Норвежанец од почетокот на сезоната има постигнато 26 гола, па го привлече вниманието на многу европски гиганти, но Манчестер Јунајтед се смета како фаворит за неговиот потпис.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Она што Николов го најави почнува да се реализира: Пандев го носи во Џенова?

Додека траеше карантинот македонските репрезентативци имаа вклучување во живо на Инстаграм…