Дома Македонски спорт Мак ракомет Се редат откажувањата: Вардар не игра ниту против Пик Сегед!

Се редат откажувањата: Вардар не игра ниту против Пик Сегед!

Веднаш по објавата дека се откажува натпреварот помеѓу Вардар и Нексе во СЕХА лигата стигна информација од ЕХФ дека нема да се игра ниту натпреварот кој беше закажан за на 21. март кога Вардар требаше да игра со ПИК Сегед.

Денешната прес-конференција на која требаше да се најави натпреварот против Нексе се претвори во прес на кој се се извесуваше за мерките на ЕХФ и СЕХА.

„Во овие моменти добивме информација дека натпреварот со Нексе е откажан. Пристигна информација и од ЕХФ дека и нивните натпревари се откажани. Повеќе не можеме да кажеме, освен дека ќе ги почитуваме насоките“, изјави извршниот директор на клубот, Давор Стојаноски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Четири клуба во Серија А целосно ги стопираа платите: Елмас и Пандев помеѓу погодените!

Пандемијата од коронавирусот го стопираше фудбалот во цела Европа (освен Белорусија). Оваа…