Дома Трансфер зона Се појави нова опција за Барселона – Дејан Ловрен?

Се појави нова опција за Барселона – Дејан Ловрен?

0

Барселона има проблем со одбраната и во јануари во Каталонија ќе мора да биде доведен дефанзивец, а последното име кое се поврзува со Каталонците Дејан Ловрен.

„Мундо Депортиво“ прбо објаби дека Бранислав Ивановиќ се наоѓа на мета на Каталонците, а сега шпекулира и за Дејан Ловрен.

И повторно веста ја пренесува „Мундо Депортиво“. Каталонскиот медиум тврди дека Барселона размислува и за Ловрен поради повредите на Умтити и Вермален.

Ловрен одигра одлично Светско првенство Русија и остави добар впечаток, а добрата форма ја продолжи и во Ливерпул каде што настапува во тандем со Вирџил Ван Дијк.


Следете го Sportski.mk и на


Хрватот пред Мундијалот беше честа мета на критики, но кога игра во ваква форма навистина е тешко да се поверува дека Ливерпул ќе се откаже од неговите услуги кога тој има договор до 2021 година.

Во Барселона дефанзивец мора да пристигне, останува да се види дали воопшто ќе дојде до преговори помеѓу Ливерпул и Барселона, но многу пореално е да очекуваме некој друг дефанзивец да ги пополни „дупките“ во Каталонија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал испрати понуда, Рома кажа НЕ

Рома на одбила првата понуда на Арсенал „тешка“ 32 милиони евра за турскиот репрезентативе…