Дома Видео Се појави као дух од ламба: Вчера ја видовме најдобрата одбрана на СП во ракомет!

Се појави као дух од ламба: Вчера ја видовме најдобрата одбрана на СП во ракомет!

На натпреварот помеѓу Јапонија и Данска е видена можеби и најдобрата одбрана на СП во ракомет.

Никлас Ландин веќе неколку години е помеѓу најдобрите светски голмани, а одличниот Данец вчера ги тестираше своите летачки способности.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Голот на Данска беше празен, неговиот колега од другата страна се обиде тоа да го искористи, шутираше прецизно, но тогаш следуваше интервенцијата на Ландин.

Данците овој натпревар го добија со 34:27 и така го продолжија максималниот скор и походот кон нокаут фазата. Ландин натпреварот го заврши со 12 одбрани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит видео: Лотито заспа на состанок за италијанскиот фудбал, па се правдаше 🎥

Првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито се најде на критики на италијанската јавност откако …