Дома Фудбал Англија Се повреди засилувањето на Њукасл од 44 милиони евра, го чека пауза од неколку месеци

Се повреди засилувањето на Њукасл од 44 милиони евра, го чека пауза од неколку месеци

Викендов Њукасл славеше убедлива победа против Шефилд од 0:8, но сега е фрлена црна дамка на овој триумф на тимот на Еди Хау поради повредата на Харви Барнс.

Барнс пристигна во Њукасл за сума од 44 милиони евра во летниот преоден рок од Лестер, а се повреди по само десетина минути игра.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Дополнителните лекарски прегледи покажаа дека станува збор за скршеница на коската во стаполото и поради го чека пауза од неколку месеци.

„Барнс беше на снимања, станува збор за повреда во делот помеѓу стапалото и ногата. Не сум доктор, но мислам дека е сериозно. Очекувам да паузира неколку месеци,

Се уште не сме одлучиле дали ќе оди на операција, повредата дојде чудно бидејќи се случи без контакт“, изјави Хау.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Јунајтед ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…