Дома Македонски спорт Сејдини: Нашата визија е Македонија да биде редовен учесник на големите натпреварувања

Сејдини: Нашата визија е Македонија да биде редовен учесник на големите натпреварувања


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Денес се одржува редовното Собрание на ФФМ, а на почетокот на Собранието се обрати и претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини.

Сејдини посочи дека неговиот тим работи напорно за остварување на најдобри услови за фудбалерите во сите категории.

„Како и во секоја друга работа така и во фудбалот најважно е времето дали ќе го искористите на вистински начин. Ние работиме напорно за да ги оствариме нашите цели. Мило ми е што на секој Конгрес на ФИФА и УЕФА гледаме почит за ФФМ, тоа е нешто што ни дава дополнителен мотив. Реализиравме голем број проекти – ова е тим на успех и надеж. Стратешки вложуваме во инфраструктурата, вложувавме во терени, трибини…Ќе работиме и на подобрување на условите на тренинг-центрите.

Работата не е само да се сликаме, туку и сите вие да ги видите проектите, да градиме и да ги подобруваме сегашните услови.

Имаме визија да сме редовен учесник на големи натпреварувања. Успехот е обврска да се работи макотрпно и постојано да се надградува“, изјави Сејдини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Вакво нешто во Премиер лигата се нема случено цели 60 години

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Манчестер Јун…