Дома Фудбал Сетиен потврди: Артур за Барселона ќе заигра само во еден случај

Сетиен потврди: Артур за Барселона ќе заигра само во еден случај

Артур Мело од наредната сезона ќе го носи дресот на Јувентус и неговата авантура во Барселона завршува.

Барселона одлучи овој играч за врска да го размени за Миралем Пјаниќ, а трансферот е завршен пред две недели.

Иако сезоната се уште е во тек, тренерот на каталонскиот гигант Кике Сетиен уште еднаш јасно порача дека не смета на Артур.

„Артур нема да заигра за Барселона единствено ако тоа не биде неопходно. Можеби против Наполи, бидејќу Бускетс и Видал се суспендирани“, јасен беше Сетиен.

Мело за Барселона настапи вкупно 72 натпревари и постигна четири гола. Во клубот пристигна во 2018 година кога дојде од Гремио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…