Дома Фудбал Сетиен: Барселона останува фаворит за титулата

Сетиен: Барселона останува фаворит за титулата

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен изјави дека неговиот тим останува главен фаворит за титулата во Примера и покрај неубедливите игри во последно време.

Барселона падна на второто место на табелата и во моментов заостанува три бода зад Реал Мадрид, а утре го пречеклува Гетафе на „Камп Ноу“.

„Првенствата ги решаваат мали детали. Заедно со Реал Мадрид ние сме главни фаворити за титулата. Заостануваме три бода, но имаме директен дуел против нив“, изјави Сетиен.

Сетиен изјави дека се надева дека клубот ќе купи нов напаѓач кој ќе може да биде замена за повредениот Осман Дембеле.

„Ситуацијата е ризична, но секогаш треба да има и резервен план. Се надевам дека ќе донесеме напаѓач, но ако тоа не се случи, ќе се справиме со фудбалерите кои ги имам во тимот“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Сити се огласи откако им беше поништена казната за неиграње во Лигата на шампионите

Манчестер сити соопшти дека е задоволен со одлуката на Судот за спортска арбитража во Лоза…