Дома Трансфер зона Серија А опција за Лингард, се најавува и потенцијалниот клуб?

Серија А опција за Лингард, се најавува и потенцијалниот клуб?

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Џеси Лингард би можел кариерата да ја продолжи во Италија.

Како што денес објавија бројни англиски медиуми, Лингард разговоарал со поранешните соиграчи Крис Смолинг и Ешли Јанг за животот во Италија.

Тука се додава и дека Лингард го ангажираше Мино Раиола кој е во блиски односи со Италијанците.

Кога се клубовите во прашање Лингард го поврзуваа со Милан, а таму Раиола го има Џанлуиџи Домарума.

Манчестер Јунајтед е спремен да го продаде, но само по цена од 20 милиони евра.

Проблем за Милан би можела да биде платата на Лингард бидејќи познато е дека платите на Островот се повисоки од оние во Италија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер започна преговори со ѕвездата на Челзи

Раководството на Интер започна преговори со левиот бек на Челзи, Емерсон Палмери, пренесув…