Дома Трансфер зона Сензационална вест во програма на „Би-Би-Си“: Јувентус го понудил Роналдо на Барселона!? 🎥

Сензационална вест во програма на „Би-Би-Си“: Јувентус го понудил Роналдо на Барселона!? 🎥

Гилијем Балаг еден од најголемите експерти за шпанската Ла Лига и трансферите поврзани со неа во програмата на Би-Би-Си вчера објави сензационална вест.

Јувентус според него сакал да се ослободи од Кристиано Роналдо поради неговата огромна плата и го понудил на неколку клубови меѓу кои била и Барселона.

Роналдо годишно заработува 57 милиони евра и бидејќи веќе има 35 години Јувентус бил спремен да го пушти за го ослободи буџетот за плати. Барселона не е во многу подобра позиција кога се платите во прашање меѓутоа Каталлонците наводно размислиле да ги спојат Меси и Роналдо.

Се споменува и дека Роналдо изразил разочарување од елиминацијата од Лион во Лигата на шампионите. Јувентус беше елиминиран иако Роналдо постигна два гола во победата од 2:1, клучен беше поразот од 1:0 на гости во Франција.

Во продолжение слушнете што зборува Балаг за Роналдо, звучи навистина сензационално.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лампард го потврди трансферот на новиот голман, Чех одиграл важна улога

Она што се најавуваше во претходните денови сега го потврди и тренерот на Челзи, Френк Лам…