Дома Македонски спорт Сензационалната победа на Македонија силно одекна во Европа 📸

Сензационалната победа на Македонија силно одекна во Европа 📸

Maкедонскиот капитен Кире Лазаров блесна на дебито како селектор-играч со победа над светскиот шампион Данска.

Оваа победа на Лазаров ја разбранува Европа, најголемите светски медиуми пишуваат за подвигот на македонската ракометна легенда.

„Кире е чудо“, „Сензационално деби на ракометната легеда“, Лазаров може да биде се“….гласат само некои од насловите во странските медиуми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Навивачите на Сити му се налутија на Гвардиола: Немаме време сите во среда навечер за гледање фудбал во живо!

Пеп Гвардиола ги критикуваше навивачите на Манчестер Сити, а тие веднаш му одговорија. Сит…