Дома Македонски спорт Селекторот Симовски го објави скратениот список на ракометарки за баражот со Романија

Селекторот Симовски го објави скратениот список на ракометарки за баражот со Романија

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, г-дин Симе Симовски го објави списокот на повикани ракометарки за претстојните бараж натпревари со репрезентацијата на Романија за обезбедување пласман на Светско Првенство 2021 Шпанија.

Првиот натпревар сениорките ќе го одиграат во Букурешт, Романија на 17.04.2021 во 17:00 часот, а реванш натпреварот е закажан на 21.04.2021 во 17:00 часот во СЦ Јане Сандански.

Собирот е закажан за ден 12.04.2021 година (понеделник) со почеток во 12:00 часот во Хотел Русија во Скопје.

СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Фото: РФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…