Дома Видео Сеир на сметка на навивачите на Јунајтед – еве како реагираа кога Гакпо потпиша за Ливерпул!

Сеир на сметка на навивачите на Јунајтед – еве како реагираа кога Гакпо потпиша за Ливерпул!

Холандски ПСВ вчера вечер потврди Коди Гакпо се сели во редовите на Ливерпул за рекорден трансфер, сумата не се октрива, но италијанскиот експерт Фабрицио Романо објави дека се работи за договор 45 милиони евра + 10 како бонуси.

Ова секако беше голем удар и за фановите на Манчестер Јунајтед кои го очекуваа Гакпо како нивно ново засилување. Навистина Гакпо изгледаше како да е блиску до трансфер во редовите на „црвените ѓаволи“, но место тоа заврши кај лутиот ривал.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На каналот на „BMG Sports“ овој момент го обележа и „ТЈ“ кој малку им фаќаше сеир на навивачите на Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит видео: Погледнете каде заврши овој навивач со својот автомобил

Крузеиро го победи Ботафого со 3:2 во првото коло од бразилскиот шампионат. Иако во возбуд…