Дома Топ вести Сега се е јасно: Икарди стави крај на сите шпекулации! (ФОТО)

Сега се е јасно: Икарди стави крај на сите шпекулации! (ФОТО)

Денес во италијанските медиуми се појави изненадувачка вест која најави помирување помеѓу Интер и Икарди.

Имено, италијанските медиуми во јавноста пласираа информација дека Икарди го побарал и го добил дресот со број седум. Како дополнување на оваа информација е фотографијата која Икарди попладнево ја објави на својот Инстаграм профил.

Икарди објави фотографија со опис „My new home is Coming“, а на истата додаде локација – Милано!

Ова може да се смета и како изненадувчки крај на трансфер сагата која траеше цело лето. И покрај сега изгледа дека Аргентинецот останува во Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Фердинанд: Санчо му е потребен на Манчестер Јунајтед

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед се надева дека „црвените ѓаволи“ ќе успеат да го…