Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Светскиот шампион од Колинда добил комплимент за брковите, а тој и одговорил: Го сакам Миконос

Светскиот шампион од Колинда добил комплимент за брковите, а тој и одговорил: Го сакам Миконос

rami

Играчот на Марсеј и репрезентативецот на Франција, Адил Рами во последните години повеќе познат е по тоа што е момче на Памела Андерсон, отколку по она што го прави на фудбалските терени.

На неговиот клуб не му оди баш најдобро, а во репрезентацијата е резерва. На клупата на го помина цело Светското првенство, на крајот дома си однесе „злато“ иако не помина ниту една минута на теренот.

Но затоа 33 годишниот фудбалер собира комплименти од понежниот пол. Сега таа откри дека го по завршувањето на финалниот натпревар против Хрватска разговарал со претседателката на Хрватска, Колинд Грабар-Китаровиќ.

„Претседателката на Хрватска ме погледне и со насмевка ми кажа: Убави бркови. И се заблагодарив и одговорив: Јас го сакам Миконос. Бидејќи не знам зошто, но секогаш ги мешам Хрватска и Грција“, признава Рами.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Мајсторите за трансфери потфрлија: Јувентус ова лето скоро ништо не погоди!

Управата на Јувентус изгледа од поодамна немала полош преоден рок од последниот. Јувентус …