Дома Фудбал Англија Сари жестоко го обвини Баерн: Тоа е непрофесионално, покажаа непочитување!

Сари жестоко го обвини Баерн: Тоа е непрофесионално, покажаа непочитување!

0
sari

Маурицио Сари на денешната прес-конференција јавно го обвини Баерн Минхен за непрофесионализам кога во прашање е „нападот“ на Баерн на крилниот играч на Челзи, Калум Хадсон-Одои.

Младиот 18 годишен Хадсон-Одои се уште не добил вистинскап рилика во Челзи, а во последно време многу се поврзуваше со трансфер во Баерн Минхен кој сака да го подмлади тимот.

На прес-конференцијата пред натпреварот со Њукасл, тренерот на Челзи, Маурицио Сари зборуваше за Хадсон-Одои и истакна дека сака да го задржи во тимот.

„Мислам дека тоа не е професионално. Тие зборуваат за играч кој под договор со Челзи, мислам дека така покажуваат непочитување кон нашиот клуб. Многу сум задоволен од Калум како играч, добро напредува. Мора да поработи да движењето без топка. Би сакал да го имам на располагање и во иднина“, истакна Сари.


Следете го Sportski.mk и на


Според последните информации на трансфер пазарот, Баерн неодамна ја испратил четвртата понуда за Одои која изнесувала 40 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…