Дома Фудбал Останато Само што дојде Баерн ќе го казни Кејн

Само што дојде Баерн ќе го казни Кејн

Хари Кејн само што дојде во Баерн Минхен би можел да се соочи со парична казна од неколку илјадници евра.

Имено, познато дека веќе долги години наназад Баерн има договор со „Ауди“. Секој фудбалер добива по едно „службено“ возило со кое треба да доаѓа на тренинзите или натпреварите.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Кејн веројатно не бил информиран или не го сфатил ова сериозно, па така во Минхен деновиве користел друга марка автомобил. Според најавите на германските медиуми Баерн би можел парично да го казни.

Засега не се наведува за колкав износ би станувало збор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шок за Хрватска: Далиќ без најдобриот стрелец на ЕП?!

Селекторот на репрезентацијата на Хрватска, Златко Далиќ доби лоша вест пред Европското пр…